Rynek obecnie został zasypany paomysłowymi materiałami wykończeniowymi. Jednym z nich są „panele” ze skóry naturalnej, które można układać zarówno na podłodze jak i na ścianach.

novara black

1. Torlys – to producent podłóg ze skóry.

Panele skórzane dostępne są w dwóch formatach – deski oraz kwadratowej płytki. Podłoga w 80 % wykonana jest z niewykorzystanych materiałów skórzanych.  „Zielona inżynieria” sprawiła, że otrzymywane podłogi są trwałe i energooszczędne. Ich korkowe podłoże zapewnia odpowiednią akustykę, bez potrzeby montowania warstwy podkładowej. Rdzeń został wykonany z włókien drewnianych sprasowanych z grubości 50 cm do 1 cm. To dlatego podłoga jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne.

engeneered-hardwood-skóra

Wzornictwo

mbrown milano mcatania mchocolate genova mcognac genova mfawn genova mgenova black mmodern brown mmodern wine mnovara black mnovera pecan mpecan milano mtrieste

b1fa34d43f63e931c15ef4d2898a980d

źódło http://www.torlys.pl

Co do utrzymania takiej podłogi to:

  • wystarczy odkurzać ją przynajmniej raz w tygodniu,
  • użyć zestawu do konserwacji o nazwie Glow Eco-Friendly Maintenance Kit, który zawiera mopa, ścierkę z mikrofibry oraz środek TORLYS Natural Glow do czyszczenia podłóg korkowych, drewnianych i skórzanych.

Podobnie jak podłóg drewnianych, tych pokrytych warstwą skóry nie należy narażać na kontakty z wodą – rozlaną ciecz trzeba niezwłocznie wytrzeć ścierką, nie wolno także używać mokrego mopa do czyszczenia. Zniszczenia podłogi mogą także spowodować wysoko kwasowe lub zasadowe środki czystości.

Podłoga powinna znajdować się w pomieszczeniu o poziomie wilgotności mieszczącym się w przedziale od 30 do 60 procent.

W przypadku uszkodzeń podłogi, nie ma problemu z wymianą pojedycznych elementów.

Ten produkt można znaleźć w salonach PARA i DEKORIAN. Cena tego rodzaju podłóg może jeszcze długo trzymać je poza zasięgiem polskiego portfela – metr bieżący (z montażem) skórzanej podłogi kosztuje około  445 złotych brutto.

2. Kolejny producent podłóg to http://www.tretford.eu