Dziś postanowiłam napisać 7 ważnych rzeczy o kupowaniu w sklepach online. Generalnie jak najbardziej jestem za, tylko trzeba zachować pewną ostrożność oraz uważać na nieoczywiste rzeczy. No więc:

1. Pamiętaj, że kolory na zdjęciach jak najbardziej mogą się różnić od tego co w rzeczywistości otrzymasz, więc jeśli zamawiasz np. tapetę – zamów ją odpowiednio wcześniej, aby móc ewentualnie ją zwrócić.

2. Jeśli dobierasz kolory farb na ściany do zamawianych w internecie tapeta lub dekoracji – zamówi je wcześniej i dopiero dobierz. Wtedy masz pewność, że wszystko do siebie będzie pasowało.

3. Jeśli zamawiasz meble z internetu – upewnij się najpierw drogą mejlową, czy wszystkie wymiary mebla są takie, jak napisane na stronie. Czasem jeden wymiar może zaważyć na tym, czy mebel się zmieści do pokoju, czy też nie.

4. Jeśli tylko to możliwe, zamawiaj próbki materiałów. Nic nie zastąpi obejrzenia próbki materiału przy świetle dziennym na żywo.

5. Jeśli zamawiasz płytki przykładowo, pamiętaj, że są one ciężkie i potrzeba, aby ktoś je wniósł do mieszkania.

6. Ustal od razu przy kupowaniu warunki i zasady ewentualnego zwrotu. Jak coś jest ciężkie, to już nigdy nie jest łatwo tę rzecz oddać . Przykładowo jak przywiozą Ci sofę nie w tym kolorze co trzeba, to co z nią zrobisz, jak Pan z transportu ją zostawi  pod blokiem? Przy zamówieniach specjalnych (gdzie ktoś wykonuje coś na zamówienia) dobrze jest określić, co w przypadku, jak produkt nie zostanie dostarczony na czas.

7. W umowie zawieranej na odległość określ pisemnie wszystkie parametry produktu: wymiary (długość, szerokość i grubość – w przypadku płytek dokładnie tak samo, kolor, materiał, palność, paczkowanie, ciężar).

Trzymając się tych zasada powinieneś ustrzec się przed niechcianymi zakupami.

Trzymam kciuki za udane zakupy.

Magda