Załóżmy, że mamy  salon 5x5m i właśnie go remontujemy i zastanawiamy się, jak go oświetlić. Hmmm… tutaj podaję listę 10 pomysłów jak to zrobić:

1. Lampy stojące i stołowe – najprostszy sposób, bo nie wymaga za specjalnie ingerencji w istniejące przewody elektryczne. Czy najtańszy? To tylko zależy od wyboru już lamp do oświetlenia. A te ładne to wcale niestety takie tanie nie są:(

68005-640Kare Design

cadmo_web3

CADMO ARTEMIDE

Co do inspiracji to polecałabym aranżacje Pani Candice Olson, kanadyjskiej dekratorki, która bardzo ładnie wykorzystuje lampy stojące we wnętrzu.

Dla mnie wadą lamp wolnostojących jest to, że każdą z osobna trzeba oddzielnie włączać:(       ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE – patrz punkt 2.

2. Można w istneijącym już żyrandolu, lampach wiszących, tudzież lampach stojących wymienić tradycyjne żarówki, na kolorowe żarówki na PILOTA!! TAK TAK NA PILOTA… pozostanie tylko jedno zmartwienie wtedy…. GDZIE JEST PILOT???? :)))

tutaj zobaczcie film https://www.youtube.com/watch?v=tSf3eoOv_Xg

098ad0a7eec04520b1e872126c208c32

3. Dosyć oryginalnym pomysłem może być zastosowanie listew przypodłogowych z oświetleniem led. W Krakowie jest firma DZIURSKIP, która oferuje takie cuda.

listwy-podswietlane-led-przyklad listwy-podswietlane-led-wzory

liswy podswietlane

4. Kolejny pomysł to podświetlenia w dekoracjach gips-kartonowych. Tutaj jednak potrzeba już dużej ingerencji remontowej oraz pomysłowej, czyli projektów takich podświetleń.

podwojna-moc-led.800x800 remont28

5. Podświetlenie listew dekoracyjnych przysufitowych – tak, tak też można oświetlić pomieszczenie. Jednak ten pomysł wymaga:

  • aby ktoś lubił tego typu dekoracje
  • dodatkowych instalacji elektrycznych (dodatkowe koszty ciągnięcia kabli zasilających).

gzyms

Tutaj link do firmy, która oferuje duży wybór listew przysufitowych http://www.decorsystem-light.pl/.

6. Na ścianach można dodać kinkiety – czyli lampy montowane na ścianach. Wybór kinkietów na rynku jest oszałamiający, więc każdy znajdzie coś co mu się spodoba. Taka dekoracja świetlna jednak wymaga:

  • nakładu prac remontowych (dodatkowe okablowanie w ścianach)
  • oraz dodatkowych kilku kinkietów.

7. Dla tych co nie lubią lamp stojących, a nie chcą ingerencji w ścianach, dobrym rozwiązaniem będą podświetlane doniczki. Tak czy inaczej najczęściej mamy jakieś rośliny w salonie, więc czemu nie wykorzystać tego tez i do podświetlenia naszego pomieszczenia.

61813 donica-podswietlana-kube-cassetta-komp1 realizacje-37-er-donice-podswietlane

Tutaj przykładowy link http://www.sklep.hydroponika.pl/Donice/kolekcja_KHILIA/3185-KUBE_HIGH_SLIM_pod%C5%9Bwietlana.html

8. Podświetlenia w podłodze – to kolejny pomysł do wykorzystania. Na tyle fajny, że przy zmianie podłóg nie trzeba wielkiej ingerencji remontowej – tylko cienki kabel zasilany gdzieś z gniazdka przy podłodze:)

6d8e005b1ba14011b14bf68228235c55 85 oswietlenie-fugi-led-soled9. Tapeta led? Tapeta z podświetleniem? Tak, tak też można (czytaj artykuł na blogu http://space4design.com/tapeta-z-led-i-tapeta-magnetyczna/).

TAPETA-Z-LED-300x300

1.Treasure Mestyle_LED-Wallpaper1-537x402

 

http://www.ingo-maurer.com/en/products/led-wallpaper

http://www.meystyle.com/collections/between/between.html

10. Światłowody. Tutaj już możliwości nieograniczone w pomysłach i fantazji. Ściany, sufity, podłogi, wzory, ukryte, odkryte – praktycznie bez ograniczeń. THE SKY IS THE LIMIT

38 maxresdefaultdd oswietlenieswiatlowodow

http://klex.pl/index.php?id=32

A tu firma, która realizuje nawet podświetlenia światłowodowe podłóg wykonanych w technologii żywicy epoksydowej http://www.e-technologia.pl/realizacje-dekoracyjne-zywice-epoksydowe–0.html